Kouluikäiset lapset avustavat seurakunnan kokkia.

KERHOJA ALAKOULUIKÄISILLE TYTÖILLE JA POJILLE SYKSYLLÄ 2020

Kerhot alkavat ma 7.9.2020 alkavalla viikolla. Kokkikerhon  ja iltisparkkin vapaita paikkoja voit kysellä Salmelta puh. 050 314 9081 tai salme.kuukka(at)evl.fi (Korvaa "(at)" merkillä @).     Muihin kerhoihin ei tarvitse ilmoittautua.

Vammalan seurakuntatalo (Asemakatu 6)

Legokerho ma klo 17-18  (7- 9 vuotiaille) Ohj. Jutta Kulonpää ja Mari Lahtinen.

Kokkikerho parittomien viikkojen ti klo 17.00-18.30 (Alkaa 8.9.)

Kokkikerho parittomien viikkojen ke klo 17.00-18.30 (alkaa 9.9.) Ohj.: Emilia Koppanen ja Emma Lätti.

Kokkikerhoihin ilmoittautuminen Salmelle 050 314 9081 tai salme.kuukka(at)evl.fi

Kokkikerhoihin otamme vain 8 lasta. (Koronasta johtuen pienempi määrä.)

Askartelukerho to klo 17.00-18.00. Ohj. Jutta Kulonpää ja Mari Lahtinen.

Lautapeli-ilta to  klo 18-19  (10-14-vuotiaille) Ohj. Rauni Rantakytö

 

Sileekallio (Linjakatu 18)

Puuhakerho to klo 17-18 Ohj. Ella Mielonmäki ja Susa Heinikorpi.

 

Muistolan koulu (Nuupalankatu 28)

Liikuntakerho pe klo 16.30-17.30 Ohj. Katariina Mielonmäki.

 

Marttilan koulu (Marttilankatu 22)

Iltisparkki  (Kivaa tekemistä lapsen yksinäiseen iltapäivään)

2.- 4. luokkalaisille ma klo 14–16

Ohj. Hanna-Lea Laine, Katariina Mielonmäki ja Emma Lätti.

Kysy vapaita paikkoja  Salmelta puh. 0503149081 tai salme.kuukka(at)evl.fi (Korvaa "(at)" merkillä @).

 

Poikien kädentaitokerho parillisten viikkojen to klo 15.30-17 (alkaa 10.9.)

Ohj. Mikko Siltala ja Veli-Matti Tapio

 

Stormin koulu (Stormintie 94)

Lautapelikerho to klo 13.15-14 Ohj. Rauni Rantakytö

Ohj. Rauni Rantakytö                                    

 

Tyrväänkylän koulu (Tyrväänkyläntie)

Lautapelikerho parillisten viikkojen ma klo 14.00-15.00. Ohj. Rauni Rantakytö.

 

Kiikoisten seurakuntatalo (Kiikostentie 300)

Peli-ilta joka kuukauden ensimmäinen pe klo 18.00-21.00. Ohj. Lea Nieminen.

 

Kiikan srk-talo (Länsitie 3)

Askartelukerho parittomien viikkojen ke klo 17.30-18.30. Alkaa 9.9. Ohj. Aada Kouvo

 

Äetsän koulu (Länsitie 10)

Liikuntakerho parittomien viikkojen to klo 17-18 Ohj. Kasper Kouvo

 

Keikyän srk-talo (Pehulankaari 6)

Kokkikerho parittomien viikkojen to klo 15.-16.30 (Alkaa 10.9.)

Ohj.  Paula Huju, Satu Ojala-Kuusiniemi ja Mervi Rahola.

 

Pehulan koulu (Päätie 15)

Askartelukerho parittomien viikkojen ma klo 13.15-14.15 Ohj. Rauni Rantakytö

 

Nuorisotalo Puuhala (Pehulankaari 4 A)

Puuhaklubi ma klo 14.30-16.30 Ohj. Tarmo Marjamäki

 

Suodenniemen srk-talo (Koippurintie 6)

Kokkikerho 2-4-luokkalaisille  ti klo 15.30–17.00

Ohj. Taina Käkelä ja Mimosa Savinen.

 

Nuorisotila Holvi (Uotsolantie 54 B 1)

Avoimet ovet 3.-6. -luokkalaisille ma klo 14-16 Ohj.  Teemu Tamminen.

Lisätietoja nuorisotyönohjaajilta

Salme Kuukka puh. 050 314 9081

Teemu Tamminen puh. 050 314 9083

Rauni Rantakytö puh. 050 314 9084

Tarmo Marjamäki puh. 050 314 9085