Kinkereillä kohdataan

Kevään 2018 kinkereiden aiheena on Rukous.

Kinkereillä on mukana pappi ja kanttori. Ohjelmassa on alustus kinkeriaiheesta, virsiopetusta, keskustelua ja mukavaa yhdessäoloa kahvikupin ääressä. Tervetuloa kinkereille tapaamaan tuttuja ja tutustumaan uusiin ihmisiin. Kinkerit ovat avoimia kaikille.


SASTAMALAN KINKERIT KEVÄÄLLÄ 2018

VAMMALA – TYRVÄÄ
To 1.2. klo 18 Laukula, Leiniälä, Ketola, Kristiina ja Markku Lindroos (Laukulantie 135)
Su 4.2. klo 18 Lantula-Kaltsila-Hanhijärvi, Lantula-talo (Vatajantie 396)
Su 11.2. klo 14 Koivula-Tyrväänkylä, Sirkku ja Risto Knuutti (Tyrväänkyläntie 377)
Ke 14.2. klo 18 Vaununperä-Myllymaa-Liuhala-Kotajärvi, Alpo ja Merja Vesterberg (Ruoholantie 10)
To 15.2. klo 14 Vammalan keskusta, Pukstaavi (Marttilankatu 12)
Su 18.2. klo 18 Kaukola, Raija ja Seppo Vänniä (Knaapintie 27)
Ke 21.2. klo 14 Roismala, Mirja Rautanen (Roismalankatu 16)
To 22.2. klo 13.30 Hoppu, Hopun sydämessä (Lemmenpolku 8)
Su 11.3. klo 13 Ekojärvi-Kivijärvi, Leena ja Heikki Tiensuu (Tiensuuntie 32)
Ti 13.3. klo 14 Kalliala-Vihattula-Pohjalanjärvi, Rautajoki, Sirkka ja Matti Niemi (Rautajoentie 65)
Ke 14.3. klo 17 Vammalan keskusta, Minikinkerit Arkiehtoon yhteydessä, Vammalan srk-talo, ruokailu klo 16, hinta 2e/hlö tai 5e/perhe
Su 18.3. klo 16 Eko-Stormi, Ulpu ja Veijo Hukkanen (Hukkasentie 41)

ETELÄ – TYRVÄÄ
Su 11.2. klo 14 Sianoja, Hilma ja Esko Tuomisto (Erkkilänmaantie 64)
To 15.2. klo 14 Kiikan-Illo, Ulla ja Rauni Ylijärvi (Ylistenrannantie 413)
Su 11.3. klo 18 Sammaljoki, Pirkko Ukkonen (Anttilankulmantie 90)
Ke 14.3. klo 18 Rautaniemi, Suonpää, Tuovi ja Seppo Leppäkoski (Tervahaudantie 117)
Ke 21.3. klo 18 Tapiolankylä-Houhajärvi, Leirimajan pikkupirtti (Kangastie 275)
Ke 11.4. klo 18 Illo, Katariina Ristimäki ja Markku Salminen (Punkalaitumentie 1578)

KARKKU
Su 11.2 klo 14  Kärppälä, Korkeenoja, Jokipohja, Piimäsjärvi, Pirjo ja Jarmo Vuorinen (Liuksialantie 95)
Ke 21.2 klo 18  Kutala, Koivu, Kutalan nuorisoseurantalo (Kutalantie 859)
Pe 2.3 klo 18 Heinoo, Suotaala, Mäenkylä, Aarikkaranta (Kuntolantie 20), kutsujina Kyllikki ja Alpo Karva
Su 4.3 klo 14 Palviala, Hornio, Aluskylä, Telle ja Matti Tamminen (Riippiläntie 232)
Ke 7.3 klo 18 Nohkua, Kiurala, Tyrisevä, Pentti Piipari (Jussilankuja 8)
Su 11.3 klo 18  Salonsaari, Karkunkylä, Tuomo Simula (Karkunkyläntie 315)

KEIKYÄ
Ke 21.2. klo 18 Keikyän vanha pappila (Äetsäntie 193)

KIIKKA
To 8.2. klo 18 Heikki ja Marja Mäkelä (Kylmänojantie 31)
Ma 12.2. klo 18 Arja Mäkelä (Sarkiantie 144)
Ke 14.2. klo 18 Vähähaaran Kotiseututalo (Vehkakorventie 649)
Ke 28.2. klo 18 Kämmäkän Kylätalo (Kämmäkäntie 746)
Ke 7.3. klo 18 Veli ja Karoliina Ollila, Kiikan entinen pappila (Kiikkapääntie 3)

KIIKOINEN
Ma 12.2. klo 18 Jylhänmaa-Nevanperä, Kyllikki ja Aatos Kulmala (Myllysillantie 94)
To 22.2. klo 18 Myöntee, Mäkiharju (Palomäentie 435)
Su 25.2. klo 14 Jaara-Tyynistönmaa, Hilppa ja Esko Härkälä (Vehkakorventie 1649)
Ke 7.3. klo 18 Kuorsumaa, Johanna ja Sami Levola (Kuorsumaantie 686)
Ke 14.3. klo 18 Rautu-Niemenmaa-Hongistonmaa, Satohuhta (Hiedantie 12)

MOUHIJÄRVI
Pe 2.3. klo 18 Tervamäki, Aila ja Heikki Sipilä (Tervamäenraitti 30)
Ke 14.3. klo 18 Hyynilä, Hyynilän Seuratalo (Mouhijärventie 556)
Pe 16.3. klo 18 Pyöräniemi, Sari Hassi (Kivistöntie 30)
Su 18.3. klo 14 Uotsola, Viivi ja Niko Björlin (Rajalantie 7)
Ma 19.3. klo 18 Häijää, Leena Rantala ja Juha Tulonen (Rieniläntie 10 A)
Ke 21.3. klo 18 Kairila, Orvokki ja Arvo Mäkelä (Mäkelänranta 14)
To 22.3. klo 18 Pukara, Airi Saukko (Pukarantie 152)

SUODENNIEMI
Pe 16.2. klo 18 Pajuniemi, Kouraniemi, Heinijärvenmaa, Pirkko ja Heikki Mäkelä (Hirsitie7) 
Pe 23.3. klo 18 Pohjakylä, Kittilä, Jalkavala, Suodenniemen seurakuntatalo
To 5.4. klo 18 Taipale, Leppälammi, Koivuniemi, Sinikka ja Heikki Hakala (Kujalantie 104)
Su 8.4. klo 17 Putaja, Kaisa ja Jukka Holma (Putajantie 2363) 
Su 22.4. klo 17 Sävi, Peräkunta, Pyykoskenmaa, Katja Antila-Lausi (Hako-ojantie 59)
To 17.5. klo 18, Lahdenperä, Lahdenperän Rantatupa (Lahdenperäntie 1041)
 

Lämpimästi Tervetuloa – yli kinkeripiirirajojen!