Tapahtumat »



![]() |
Kesän leirit kutsuvat jälleen. Leireille tulee ilmoittautua viimeistään 10 päivää ennen leirin alkua. |
Tytöt ja pojat, tervetuloa leirille! Pelejä, uintia, saunomista, yllätyksiä, hiljentymistä hartauteen.
Mukaan pääsevät ilmoittautumisjärjestyksessä ensisijaisesti seurakunnan omat jäsenet. Ohjelma on tehty mahdollisimman joustavaksi, monipuoliseksi ja turvalliseksi.
Ilmoittautumiset 27.5. mennessä.
Leirit alkavat klo 10 ja päättyvät klo 14, ellei toisin mainita. Leirimajan ja Leiriahon osallistumismaksu on 25 €, sisaralennus 5 €. Perheen taloudellisesta tilanteesta riippuen hinnasta voi neuvotella etukäteen leirinvetäjän kanssa.
Leireillä puuhataan kaikkea kivaa. Luvassa on erilaista toimintaa, uintia, saunomista, piha– ja sisäpelejä, yllätyksiä ja pieniä hartaushetkiä.
Sitovat ilmoittautumiset hoidetaan 10 päivää ennen kunkin leirin alkua sähköisesti tämän sivun alalaidassa olevalla lomakkeella. Jos sähköinen ilmoittautuminen ei ole mahdollista, sen voi tehdä puhelimitse leirinvetäjälle.
Liinavaatteet, säähän sopivia vaatteita ja iltanuotiolle lämmintä ylle, sisätossut, peseytymisvehkeet, uintikamppeet, muistiinpanovälineet, Raamattu, Pääjärvelle tarvitaan vielä ruokailuvälineet.
Houhajärven leirimajalla ja Kiikan Leiriaholla majoitus tapahtuu neljän hengen huoneissa, Pääjärvellä ollaan teltassa. Ennen leiriä ilmoittautuneet saavat leirikirjeessä lisätietoa tulevasta.
Salme Kuukka 050 314 9081
Rauni Rantakytö 050 314 9084
Jukka Karlsson 050 314 9083
Petra Minkkinen 050 314 9085
Piia Jaatinen 050 314 9069
Olavi Sorva 050 314 9005
Sähköpostit: etunimi.sukunimi@evl.fi
Ilmoittautumisajan jälkeen, kun leirin alkamisajankohtaan on alle 3 vuorokautta, tehdystä peruutuksesta veloitamme puolet (50%) leirin hinnasta ja peruuttamatta jääneestä leiri-ilmoittautumisesta veloitamme koko maksun ilman lääkärintodistusta.